Сьогодні ми поспілкувались з українським співаком з сонячного Сан-Франциско про те, як напрацьований досвід допомагає у творчості, про важливість балансу в житті та творче вигорання.
Співак розповів про переїзд батька у США, його адаптацію в іншій країні та про те, як цей життєвий етап вплинув на його музичний шлях.
Ця розмова розкрила нові глибини життя артиста, і ми готові поділитися ними з вами.
Наскільки важливо бути в ресурсі для того, щоб створювати якісну музику?
Безперечно, це гіперважливо. Я вірю в те, що енергія – це не лише основний структурний елемент всього, що нас оточує, але й джерело самого життя. Енергія породжує енергію, а тому її відсутність може стати справжньою перепоною на шляху до творчості та досягнень. І навіть у випадку, коли щось створюється, це зазвичай відбувається завдяки накопиченому досвіду та навичкам радше, ніж просто з натхнення. Тому заряд «творчого акумулятора» на пряму залежить від заряду «життєвого акумулятора», на який впливають такі речі, як відпочинок, здорове спілкування з оточенням і забезпечення всіх потреб у списку особистих найважливіших пріоритетів.
Як процес адаптації батька в Америці вплинув на твою творчість?
Візит тата став пріоритетнішим за творчість. Як би я не хотів поєднати творчість, процес адаптації та облаштування тата в США, зробити це мені не вдалось. Регулярні візити в державні установи, пошуки постійного житла і роботи забрали не тільки багато часу, але також стали головною темою моїх думок, метою яких було вирішення численних завдань, пов’язаних з адаптацією батька в іншій країні. Іронічно, але перший час він жив в моїй музичній кімнаті, а оскільки я хотів, аби він почувався «як вдома», то тимчасово прибрав частку «музична» і назвав її «кімнатою тата».
Де ти шукаєш натхнення, як приводиш себе в ресурсний стан, коли багато стресових подій та постійна втома?
Найкраще натхнення виникає під час паузи, і я називаю ці миті “творчим голодом”. Коли я тривалий час не сідаю за фортепіано, то, здається, що неодмінно напишу нову пісню чи кілька, як тільки доторкнусь до клавіш після цієї перерви.
Відчуття під час повернення до музики – не передати. Це ніби зустріч зі старою доброю рідною людиною після місяців розлуки. В той момент хочеться розповісти все одразу. І ось ця потреба висловлюється в піснях або, навіть, у кількох піснях. Загалом, я не вірю в натхнення. Апетит з’являється під час їжі, а натхнення – під час роботи.
Творчість це все-таки напрацювання і досвід чи натхнення та емоції. Що творчість для тебе?
Я вважаю, творчість – це гра, де існують лише твої власні правила. Ці правила – це відображення тебе самого, твого виховання, мрій та бажань. Досвід лише покращує інструменти, які ти використовуєш, аби грати в цю гру. Будь-яку гру можна зіпсувати занадто серйозним підходом. Гра повинна приносити радість, тому я ставлюся критично до митців, які фільтрують свій матеріал через занадто багато “актуальності, трендів, цифрової якості”. Часом ці фільтри можуть відсіяти душу, яка так і не зазвучить у пісні. Усюди важливий баланс, і ті, хто знаходять цей баланс, залишатимуться в наших серцях і пам’яті десятиліттями, в той час, як інші відцвітають, як сезонні квіти.
Як ефективно боротися з творчим вигоранням, топ-3 твоїх методи.
- Не потрібно примушувати себе. Як і спів, творчість повинна виходити з легкістю, а не «видушуватися з себе»
- Відпочинок як фізичний, так і моральний, має велике значення. Піклуйтесь про своє здоров’я, і ваше “творче Я” обов’язково вас винагородить чудовим матеріалом!
- Інвестиція в навички ніколи не є зайвою. Навчання чи то вокалу, чи володінню інструментом або сонграйтингу, завжди варте уваги. Воно не тільки підсилює ваші навички, але також надихає їх застосовувати на практиці.