Те, що відбувається зараз із волоссям, більше пов’язане із сезонним випадінням, адже якщо списувати його на стрес, треба врахувати правило 2,5-3 місяців після дії негативного фактору – тільки через цей час починають бути помітними перші наслідки. Також стрес впливає на те, що людина робиться чутливою і схильною списувати фізіологічне випадіння волосся на надлишкове.

Зазвичай більшість людей дещо перебільшують щодо випадіння у них волосся, адже насправді це нормальний фізіологічний процес. За три місяці волосся має оновитися на 15% і це нормально. Тобто за місяць людина має втрачати близько 5% волосся, але, звісно, від стресу цей відсоток може збільшуватися.

Самостійно визначити рівень випадіння можна за допомогою звичайної гумки для волосся. Якщо вона спадає під час ваших звичайних маніпуляцій з нею, це означає, що коротке молоде волосся не потрапляє у цю гумку, а отже, баланс між відростанням молодого і випадінням старого волосся – на користь випадіння. Це може свідчити про певні проблеми. Інший метод – кількість волосся на гребінці, яка збільшується. Однак тут треба намагатися бути максимально об’єктивними і критичними, бо якщо людина розчісується рідко, то в неї буде більша кількість волосся на гребінці, а якщо частіше – то менша. Але якщо ця кількість значно більша, ніж була в цей же період минулого року або кілька місяців тому, це може свідчити про посилене випадіння волосся.

І звичайно, треба згадати про деякі проблеми, які супроводжуються алопецією, тобто облисінням. Коли з’являються місця на голові, де немає волосся, округлої чи неправильної форми – це вже медична проблема, і тут треба попри війну шукати лікаря, який допоможе розібратися, встановити точний діагноз і призначити лікування. Але в більшості випадків, на щастя, йдеться про звичайне телогенове випадіння волосся, зумовлене заміною старого на нове, але на фоні стресу це може відбуватися значно інтенсивніше, відповідно ми втрачаємо довге волосся і об’єм зачіски зменшується.

Болючість шкіри голови може бути пов’язана з певними проблемами волосся, і це не дуже хороший симптом. Вона може бути спричинена запаленням шкіри голови, яке й дає ці неприємні відчуття. Також сам процес посиленого випадіння волосся супроводжується виділенням певних біологічних речовин, які подразнюють нервові закінчення що дають ефект болю. Ну і тут ще, напевно, треба згадати про тугі зачіски, які можуть спричиняти порушення кровообігу в шкірі голови і теж давати ефект болючості. Якщо це відбувається, то на цю тему можна поспілкуватися з лікарем, і навіть почати із сімейного лікаря та обстежити організм в цілому, бо такий симптом, як посилене випадіння волосся, може свідчити про те, що щось з організмом негаразд.

Також не треба забувати про харчування і сон. Річ у тім, що волосся на 85% складається з білка, відповідно, якщо наше харчування незбалансоване, то потрібно, щоб там були продукти із високим вмістом білка: м’ясо, риба, молочні продукти, білок рослинного походження, яйця. Дорослим треба спати не менше 7-8 годин. У стресовий період це потрібно, щоб нервова система встигла оновитися, щоб вона не посилала негативні імпульси і волосяний фолікул не переходив у режим “бойового чергування”. Емоційний баланс також важливий. Звісно, під час війни говорити “менше нервуйте” – це некоректно стосовно більшості людей, однак спостерігайте за своїми близькими, родичами, знайомими, за собою. Якщо ви розумієте, що рівень стресу виходить за межі і потрібна якась спеціальна допомога, заспокійливі препарати чи спілкування з психологом – за можливості займіться цим питанням.

Важливе місце у здоров’ї шкіри голови займає гігієна, тому не нехтуйте нею. Не треба думати, що якщо ми сидимо вдома і не виходимо, то мити голову вже не треба. Людина навіть психологічно ліпше себе почуває, коли вона бачить себе у дзеркалі здоровою, з блискучим волоссям, з чистою шкірою голови.

Підрізування волосся під час випадіння не допоможе, бо проблема – глибоко у шкірі голови, у волосяному фолікулі, і довжина на цей процес ніяк не впливає. Але після підрізування вам, звичайно, здаватиметься, що волосся випадає менше, однак це просто оптичний обман.

Матеріал за даними ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишіться на наші розсилки

Отримуйте сповіщення про оновлення.

Вам також може сподобатися
Стоматологічні санкції в дії: Назарій Михайлюк
Назарій Михайлюк – провідний український стоматолог проробив роботу з іноземними колегами-стоматологами з…
Стоматолог Оксана Михайлюк: “Залишаємося в країні, бо хто як не ми”
Стоматолог та за сумісництвом інфлюенсерка Оксана Михайлюк з сім’єю зробили свій готель…
Виводять токсини і зміцнюють імунітет: ЯБЛУКА
Запечені яблука можуть бути повноцінним сніданком або смачним десертом. Вони зберігають свої корисні…
Перша допомога при інфаркті та інсульті
ROZVOROT.info розповідає та закликає дбати про своє здоров’я. Рекомендуємо ознайомитись із симпотмами…