Українська консультантка зі спортивного харчування Анастасія Голобородько надала перелік рекомендацій, як варто і правильно харчуватись, щоб зберегти своє здоров’я. 

Планувати

З будь-яким доступом, планувати раціон. Якщо не наповнення, то ритмічність: повноцінний ситний сніданок (якщо вдається – не з солодким смаком та з білковими продуктами, з жирами), обід в середині дня та невелика вечеря.

“Чим менше цукру з’їсте вранці, тим більш збалансованим і зібраним будете протягом дня”, – додає Анастасія Голобородько.

Пити воду

Зневоднення може загострювати почуття голоду та бажання перекушування. Якщо є доступ до води – пийте.

Якщо психологічний голод є – їжте повільну їжу, наприклад, моркву. Солодкий смак, клітковина для насичення, хрускіт, доступність. Уникайте продуктів зі штучними підсолоджувачами, вони посилюють потяг до солодкого. Обдуріть тіло, з’ївши щось кисле чи гостре замість солодкого.

Стрес – завжди глюкозне здирство: кортизол вивільняє глюкозу в печінці, підвищується рівень крові, коливання викликають тягу. Знання процесу та розуміння – 50% корекції.

Субпродукти та риба (заморожування, навіть консерва) – нутрітивно кращі за м’ясо. Цілісне зерно краще шліфованого і пропареного. Бобові – нормальна заміна білкових продуктів і теж тривалого насичення. Будь-які насіння і горіхи, олії – за доступністю, це важливе доповнення до будь-якої їжі.

Не допускати загострень стану

Гігієна ротової порожнини. Сіль та артеріальний тиск. Пшениця, жито, молочне та солодке загострить запалення шлунка (гастрити, виразки якщо є схильність). Квасоля, капусти і цитруси до списку вище – загострять синдром стрес-залежного подразненого кишківника. Надлишок омега-6 теж. Насамперед, виключаємо магазинні солодощі, вибілене борошно, білий хліб, рафіновані каші, підсолоджене кисломолочне, сосиски, ковбаси, соняшникову та рафіновану олію. Потім мінімізуємо солодкі перекуси, триразової їжі достатньо.

“Я розумію, що ситуація складна, різна і жоден з нас її не обирав. Доступ до будь-яких ресурсів у всіх наразі дуже відрізняється, але ми робимо максимально те що по силах”, – зазначає консультантка.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишіться на наші розсилки

Отримуйте сповіщення про оновлення.

Вам також може сподобатися
Стоматологічні санкції в дії: Назарій Михайлюк
Назарій Михайлюк – провідний український стоматолог проробив роботу з іноземними колегами-стоматологами з…
Стоматолог Оксана Михайлюк: “Залишаємося в країні, бо хто як не ми”
Стоматолог та за сумісництвом інфлюенсерка Оксана Михайлюк з сім’єю зробили свій готель…
Виводять токсини і зміцнюють імунітет: ЯБЛУКА
Запечені яблука можуть бути повноцінним сніданком або смачним десертом. Вони зберігають свої корисні…
Стрес і випадіння волосся пов’язані?
Те, що відбувається зараз із волоссям, більше пов’язане із сезонним випадінням, адже якщо…