Ведучі СТБ

Тетяна Висоцька, ведуча програм «Вікна-новини», «ДНК. Свої» на СТБ та загальнонаціонального марафону «Єдині новини»

Що почитати про Україну:

Зараз ми переживаємо літературний сплеск, що дуже тішить. З історичних раджу всі доробки Сергія Плохія, Олександра Зінченка «Як українці зруйнували імперію зла» – якраз про залаштунки і передумови нашої незалежності. З художньої – Павла Білянського «Бабуся вмирати не любила», дуже атмосферно і сімейно про Донбас.

Що подивитись про Україну:  

Мій незмінний хіт кілька років поспіль – серіал «Спіймати Кайдаша», також «Гніздо горлиці», «Люксембург, Люксембург».

Яна Брензей, ведуча програми «Вікна-новини» на СТБ та загальнонаціонального марафону «Єдині новини»

Що почитати про Україну:

  1. «Майстер корабля», Юрій Яновський – ода молодості, Одесі і поколінню митців, яких знищив радянський союз.
  2. «Планета Полин», Оксана Забужко – збірка есеїв, яка відповідає на гогенівські питання «звідки ми?», «хто ми?», «куди йдемо?»
  3. «За Перекопом є земля», Анастасія Левкова – про те, як росія десятиліттями забирала у нас Крим
  4. «Тигролови», Іван Багряний – про силу обирати свободу
  5. «Кассандра», Леся Українка – шедевр (непоодинокий), який підриває сконструйований росією міф про українську літературу як другосортну і хуторянську

 

Надія Матвєєва, ведуча програм «Позивний Надія» та «Неймовірна правда про зірок» на СТБ.

Що почитати про Україну: 

“Козацькому роду нема переводу, або ж Мамай і Чужа Молодиця” Олександр Ільченко – роман-епопея про пригоди Козака Мамая, події якого відбуваються після смерті Богдана Хмельницького. “Коли в скрутну хвилину люди не плачуть, а сміються, вони проти будь-якого ворога дужчі”, – казав Олександр Ільченко. 

Що подивитись про Україну:  

Серіал “Перевізниця” за ідеєю та режисурою Євгена Туніка, про перші тижні повномасштабного вторгнення. Історії  українців очима головної героїні, психологині Лідії, перевізниці, яка рятує людей з гарячих точок. 

“Ми, наші улюбленці та війна” – документальний фільм Антона Птушкіна про людей, які рятують тварин, та тварин, які рятують людей. 

 

Григорій Решетник, ведучий проєктів «Холостяк» та «Неймовірна правда про зірок» на СТБ

Що почитати про Україну:

Якщо говорити про літературу, то я завжди радив би починати з історії України — це фундамент нашого розуміння себе як народу. Історія України розкриває перед нами величезний пласт нашої спадщини, боротьби та здобутків. Особисто я неодноразово перечитував.  Крім того, українські казки — це ще один важливий аспект нашої культури, який я завжди читаю своїм дітям. Вони не тільки розважають, а й навчають мудрості, сміливості та любові до свого коріння.

Що подивитись про Україну:  

Якщо ви хочете краще зрозуміти Україну та її історію, є кілька фільмів, які обов’язково варто подивитися. Перш за все, це “Кіборги” — стрічка, яка розповідає про оборону Донецького аеропорту, один із найважчих та найгероїчніших епізодів у сучасній історії України. Цей фільм показує не лише силу та мужність українських захисників, але й глибину людських почуттів у найскладніших обставинах.

Іншим важливим фільмом є “20 днів в Маріуполі”, який документує трагічні  події в місті Маріуполь під час російської агресії. Фільм змушує замислитися над ціною, яку платить кожен українець за свободу та мир.

Ще одна стрічка, яка заслуговує на увагу, — це “Довбуш”. Фільм про Олексу Довбуша, легендарного ватажка опришків, який став символом боротьби за справедливість та свободу. Ця історична драма переносить глядача в часи XVIII століття, показуючи життя та подвиги українського народного героя, який став символом нескореності і любові до своєї землі.

 

Олександр Терен, ветеран російсько-української війни, Холостяк на СТБ

Що почитати про Україну:

Зараз я дочитую книгу українського поета, літературознавця та критика Ростислава Мельниківа, під назвою “Літературні 1920-ті. Постаті”. Вона містить нариси про літературний Харків та письменників доби “червоного ренесансу”, чиї життя й творчість стали невіддільною частиною історичних і художньо-естетичних процесів 1920-х років. Майже кожна історія поета “червоного ренесансу” завершується смертю. Розстрілом. 

АКТОРИ та АКТОРКИ серіалів СТБ

 

Тетяна Кравченко, зірка детективного серіалу “К.О.Д”

Улюблена добірка українських книг: Вірші Спиридона Черкасенка і Дмитра Кременя, а також проза Миколи Хвильового. А ще рекомендую читати Історію України-Русі Михайла Грушевського.

Улюблений український фільм: ” Тіні забутих предків”, кожен раз знаходиш щось нове для себе.

 

Ірина Мордусенко, зірка детективного серіалу “К.О.Д”

Улюблена добірка українських книг

Я обожнюю українських письменників і українську літературу! Наші письменники писали і пишуть дуже глибокі, чесні і могутні твори! Для мене назавжди залишиться на першому місці роман «Тигролови» Івана Багряного, надзвичайно актуальна книга, як то кажуть «на віки». Оксана Забужко «Музей покинутих секретів» – як на мене, це один із найвидатніших творів сучасності. А ще обожнюю «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайко, а віднедавна це ще і улюблена книга мого сина! Також варта уваги, наша сучасна українська література: «За Перекопом є земля» Анастасії Левкової, та наразі, читаю Іларіона Павлюка «Я бачу вас цікавить пітьма»

 

Роман Муленко, зірка детективного серіалу “К.О.Д”

Що почитати про Україну: 

Я зараз читаю Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію». Я тільки почав, але це дуже цікаво. 

Вважаю, що усім варто почитати Василя Стефаника – там стільки болю, стільки  правди та оголеного нерву. 

Що подивитись про Україну:  

Я був на Одеському кінофестивалі і мені дуже сильно сподобався фільм “Божевільні”. Він дуже класний з точки зору контексту. Я людина, яка уже народилась у вільній незалежній Україні, тому коли дивився цей фільм, був просто в шоці від того, що ми могли жити в таких диких обставинах і як за останні 50 років абсолютно перевернувся світ, Цей фільм дає зрозуміти, скільки всього можна просто стерти і переформатувати в собі та йти далі уже з іншим більш прогресивним мисленням.

 

Олексій Суровцев, зірка детективного серіалу “К.О.Д”

Що подивитись про Україну:  

Подивіться кінокомедію “Крашанка”, подивіться щось документальне, наприклад “9 життів”, або “Ми, наші улюбленці і війна”. Мені хочеться зараз дивитись саме таке.

 

Наталія Бабенко, зірка мелодрами «Код кохання»

Що почитати про Україну:

обоʼязково до прочитання всім українцям це «Кобзар» Т.Г. Шевченка, бо то є наша українська Біблія! Як би ми притримувались тому, що заповідав нам Тарас Шевченко, можливо б не накликали біди! 

Дуже рекомендую до прочитання авторів розстріляного відродження. Багато з них недооцінені, про багатьох ми навіть і не чули. Я і сама тільки починаю з багатьма із них знайомитись! 

Що подивитись про Україну:  

«Будинок слово» – про розстріляне відродження! Чорно-біле кіно, яке не залишить вас байдужими.

«Довбуш» – фільм, який зачаровує красою Карпат та показує нашу силу та волю! 

«БожеВільні» – фільм, про каральну психіатрію в радянські часи, про систему, яка нищила та тримала людей в страху. Філь, який обов’язковий до перегляду!( фільм тільки вийде в прокаті з 31 жовтня 2024 року) 

«Найкращі вихідні» – комедійний фільм про фестиваль, любов та радість! Фільм викликає ностальгію за нашим мирним життям! 

«Пульс» – цей фільм про незламність наших людей, про мрії та шлях до своєї мети! Фільм заснований на реальних подіях, про нашу параолімпійську чемпіонку Оксану Ботурчук. 

«Уроки толерантності» – комедія, про нашу толерантність один до одного, про прийняття та пізнання себе та оточуючих! Про те, що важливо любити і не засуджувати! 

«Лишайся онлайн» – фільм про початок повномасштабного вторгнення. Про те, що нам довелось пережити в перші дні, тижні, місяці…

 

Олена Лавренюк, зірка серіалу «Кава з кардамоном»

Що почитати про Україну:

Українська література – це неймовірний світ історії,що відкриває перед читачем нашу багату культуру,глибокі переживання та національних реалій. Зокрема, твори Євгенії Кузнєцової «Спитайте Мієчку» та «Драбина» зачаровують своєю щирістю те реалістичністю ,вони розповідають про життя,в якому кожен з нас може впізнати себе.

Віктор Домонтович у «Дівчинка з ведмедиком» та  «Без ґрунту» майстерно поєднує філософські роздуми з інтригуючими сюжетами,що занурюють у світ міжвоєнного Києва.

А Ілларіон Павлюк у своєму романі «Я бачу вас цікавить пітьма» показує нам непробивну людську байдужість та темні куточки людської душі, ставлячи перед нами питання про природу страху та зла.

Що подивитись про Україну:

Українське кіно, як дитина, росте, росте, росте і потребує підтримки від суспільства, щоб стати сильним, міцним і потужним, а також протистояти пропаганді

«Довбуш» – епічний фільм,змушує задуматись про силу і незламність українського духу.

«Тіні забутих предків» Сергія Параджанова- це вічна класика,яка вражає красотою карпат

«Спіймати Кайдаша»-сучасний серіал,який поєднує традиції та сучасність,показуючи життя українців з ноткою іронії

«Вечір на Івана Купала»- підкреслює,що легкий шлях до багатства і щастя призводить до непередбачуваних наслідків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підпишіться на наші розсилки

Отримуйте сповіщення про оновлення.

Вам також може сподобатися
«ЗСУ – Ви найкращі!»: Подяка та привітання для Захисників
З нагоди Дня Збройних Сил України публічні люди висловили їм слова вдячності та…
Арестович: “Вийди на роботу — допоможи фронту”
Радник глави офісу президента Олексій Арестович закликав українців виходити на роботу і…
Що таке тотальний блекаут: розповідає Укренерго
Тотальний блекаут – стан, коли енергосистема повністю знеструмлена. Такі випадки вже частково…
Молода пара одружилась в укритті: ДЕТАЛІ
У місті Калуші, що на Івано-Франківщині,  Павло та Ірина одружились в укритті.…